poniedziałek, 19 maja 2014

Pierwsze Urodzinki Momuńcia

I tak doczekaliśmy się pierwszych  urodzin naszego Młodzianka. Oczywiście nie znamy dokładnej daty jego przyjścia na ten cudny świat,jednak orientacyjnie wiadomo że było to gdzieś w połowie maja 2013 więc od 15go do 21go  świętujemy ;)  Momo jest zdrowym wesołym kocurkiem, z tych mniejszych osobników waży 3.60 kg. Uwielbia wszelkie zabawy, zaczepianie sędziwego kolegi Bazia i wspólne bijatyki. Jest łagodny i poddaje się bez oporów zabiegom pielęgnacyjnym. Rozumie wiele słów i jest bardzo pojętnym uczniem. Głównym nauczycielem jest oczywiście Bazyli, dzięki któremu ten dzikus i naturszczyk nabrał ogłady stając się domowym pieszczochem. Voila :


                                                   Momo początek listopad 2013

                                                początek                                     ok miesiąc pobytu u nas                                                             pierwsze dni


                                                                                wygibasy


                                                                      tej wiosny
4 komentarze:

 1. Nadrobiłam zaległości - nie wiedziałam, że jestem aż tak zapóźniona!

  Na zdjęciu Momusia z listopada dałabym mu więcej niż pół roku, dorodny kocurek.
  A jak Sumiko podrosła! Jest śliczna! Ciekawe, jak wypadła wycieczka w teren, jeśli udało Wam się przedrzeć między kolejnymi ulewami.

  Pozdrówka i pogłaski. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy częściej ;) Momuś nie jest duży ale miał od początku spory brzusio z powodu powiększenia wątroby przez robale. Sumiko podrosła ale nadal widać że jest jeszcze dzieckiem, już się zadomowiła ale nie jest zbyt śmiała póki co,jak coś jej nie pasi to syczy. Plany wycieczkowe na razie upadły nie tyle przez pogodę co Sumisia za bardzo się stresuje wszelkimi czynnościami i musimy kupić dla niej i Momcia specjalne solidniejsze szelki. Pozdrawiamy :)

   Usuń
 2. Nasz Filemon jest bardzo podobny do Momka, tylko odrobinę masywniejszy (ok 5 kg). Ciekawi mnie, czy Momo też zmienia kolor nosa - jak śpi i zaraz po obudzeniu ma bardzo bladoróżowy, niemal biały, jak szaleje to nos robi się prawie czerwony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj u nas. Nos naszego Momo nie zmienia koloru, myślę że warto abyś zapytał weterynarza o to zjawisko gdyż być może Wasz Filemonek ma problemy z krążeniem itp lekarz na pewno rozwieje wątpliwości czy to normalne czy nie. pozdrawiamy

   Usuń

Kontakt e-mail

anaisvanshadow@gmail.com